Kontaktujte nás +421 907 388 200|info@3dspace.sk
­

Konštrukcii sa venujeme už viac ako 8 rokov a za túto dobu sme nazbierali skúsenosti v civilnej (zvarence, prípravky a pod.) a vojenskej oblasti.

Najideálnejší je 3D model vo formáte STEP, poprípade stačia základné rozmery a fotka objektu. Samozrejme aj požiadavky na kvalitu a farbu.

Zjednodušene pri gravitačnom odlievaní vznikajú nedokonalosti kvôli vznikajúcim bublinám, toto je možné následne vytmeliť. Pri vákuoovom odlievaní tieto nedokonalosti nevznikajú.

Záleží na Vašich požiadavkach, vieme namiešať akékoľvek farby.

Približne 20 odliatí, závisí to od zložitosti formy.

Odlievame do silikónových foriem a z rôznych materiálov ako napríklad polyuretany, polyestery a pod. podľa požiadaviek klienta.

Odlievame gravitačným odlievaním alebo vákuovým odlievaním.

Na základe základných rozmerov a fotiek objektu, a požiadavky na výstup STL alebo STEP.

V prípade že skenovaný objekt nieje príliš veľký a dá sa prepravovať, budete inštruovaný na zaslanie Vášho objektu na našu poľskú pobočku ktorá sa venuje 3D skenovaním, v prípade že je objekt veľký alebo ho nieje možne prepravovať prídeme priamo k Vám.

Výstup pri 3D skenovaní je STL, je to v podstate zhluk bodov tzv. mesh, takýto súbor viete použiť iba v programoch ktoré nesúžia na parametrické modelovanie, do takýchto sa dá vložiť ale je v podstate nefunkčný a nedá sa upravovať. Ak chcete 3D sken použiť v parametrických 3D programoch a následne upravovať, je nutné z neho spraviť parametrický model, túto službu taktiež zabezpečujeme a stojí zhruba od 100€ bez DPH (podľa zložitosti). Takto upravený model viete ďalej upravovať a použivať.

Cena je už od 100€ bez DPH za STL. Tieto ceny nevieme ovplivniť kedže túto službu kooperujeme.

Presnosť býva už od 0,045mm, ale záleží od veľkosti skenovaného objektu.

Používame profesionálny CAD program SolidWorks vo verzii 2014.

Kopletná dokumentácia vo formáte PDF, DXF a STEP, ak klient nepožaduje inak.

Naša konštrukčna hodina sa pohybuje v cene okolo 15 € za hodinu, záleží od rozsahu a zložitosti požiadaviek.

Pomocou nášho formulára v kontaktoch, treba súbori “zpakovať” a priložiť k požiadavke.

Ideálny a priami formát pre 3D tlač je STL, ale vieme si poradiť aj s inými súbormi ako je STEP, IGES, Parasolid a podobne, treba si dávať pozor na program Sketch up s ktorým nemáme dobrú skúsenosť a STL data s neho mávaju chyby.

Pri tlači z ABS plastu je pevnosť a pružnosť približná ABS plastu, akurát keď ohýname výtlačok kolmo na nanášané vrstvy ma tendenciu sa zlomiť, ak pozdĺžne tak sa ohne ako plast. Pri tlači zo sádrového kompozitu sú výtlačky krehké a impregnujeme ich epoxidmy, takto upravené výtlačky sú pevné ale krehké a nie sú pružné.

Minimálny rozmer súčasti je približne 1mm, aj každá stena by mala mať minimálne jeden milimeter, ideálne 1,5 a viac mm. Maximálna veľkosť výtlačku je 200x250x200 mm ale v kooperácii vieme tlačiť do rozmeru cca 1000x1000x1000mm, potom vieme výtlačky aj lepiť.

Ponúkame povrchové úpravy od surového výtlačku cez lakovanie až po flock (www.tamon.sk). Vieme výsledný model vyhladiť ale treba mať na pamäti, že vyhladzovaním sa stráca detailnosť a presnosť.

Naše tlačiarne maju výsledné výtlačky vo farbe slonovej kosti. Na požiadavku vieme tlačiť aj farebné výtlačky v kooperácii.

Tlačíme z materialov ABS plast a zo sádrového kompozitu ktorý je vytvrdzovaný rôznymi epoxidmi podľa požiadaviek klienta na pevnosť a pružnosť. V kooperácii vieme zabezpečiť aj rôzne iné materiály ako napríklad guma, priehľadné plasty, kov a pod.

Cenu je ťažké určiť bez dodaného 3D modelu keďže program si sám počíta množstvo spotrebovaného materiálu a čas potrebý na vytlačenie, ale pre orientačné nacenenie možno použiť cenu 1€ bez DPH za 1cm3 materíalu, každopádne výsledná cena býva z pravidla nižšia a preto nám kľudne možete posielať Vaše modely na nacenenie skrz náš kontaktný formulár.